Dzieci Stomatologia

Jaką wybrać pastę dla dziecka?

19 listopada 2019

Ostatnio dostaje mnóstwo zapytań odnośnie jaką pastę stosować u dziecka, z czy bez fluoru?  A jak z to jaka dawka i czemu nie wszystkie pasty mają tą dawkę?

Jeśli wybieracie pastę, ważne jest przeczytanie jej składu i skupienie się na ilości fluoru. Jeśli Twoje dziecko jest między 6 mż a 6 rokiem życia to najlepiej jest wybrać tą z 1000 ppm flouru, czyli 1 mg fluoru na 1 g pasty!

Wg badań tylko taka ilość fluoru skutecznie chroni przed próchnicą „…W niniejszym przeglądzie piśmiennictwa wykazano, że u dzieci w wieku od 5 do 16 lat, które stosowały pastę do zębów z fluorem, rzadziej w zębach stałych występowała próchnica oraz rzadziej dochodziło do ich utraty, czy wypełnienia po trzech latach (niezależnie od tego czy woda spożywana przez dzieci była fluorowana czy nie)…” (Marinho VCC, Higgins J, Logan S, Sheiham (deceased) A

Jeśli nakładasz odpowiednią ilość pasty( 6-36 mż- muśnięcie włosa, 3-6 lat ziarnko grochu), i to 2 razy dziennie, to nie musisz się obawiać ze Twoje dziecko połknie toksyczną dawkę – taka ilość nie jest niebezpieczna dla organizmu Twojego dziecka!

Poniżej zebrałem pasty z fluorem o stężeniu 1000 ppm:

-Vitis Junior

-Oral7 Kids

-Biała Perła Junior

Elgydium Junior ( wg producenta przeznaczona dla dzieci 7-12)

– Colgate Smiles Kids (3-5 lat)- możliwe ze została wycofana

– KIN FluorKIN Calcium

-Signal Kids (2-6 lat)

-Chicco (od 12 mż)

-Baby Brush (0-3 lat) Apple Mint- nie mylić z BRUSH-BABY 50ml- pasta do zębów o smaku jabłkowo-miętowym dla dzieci od 0 do 2 lat która ma 500 ppm!

-GUM Butler Junior (od 7 rż)

-Colodent Junior

-Oral B Stage (1100 ppm)

Nie przejmujcie się oznaczeniami dla jakiego wieku są przeznaczone pasty, tylko najważniejsze aby miały w składzie 1000 ppm fluoru,a ilosc dozujemy wilkoscia nakladana na szczoteczkę.

PS. za komentarze typu fluor to trucizna, big pharma i tak dalej, z góry DZIĘKUJE!! Ten wpis jest dla osób które chcą dbać o zdrowie jamy ustnej swoich Pociech! Ja jako lekarz dentysta mam obowiązek kierować się dobrem Pacjentów, oraz opierać się na badaniach naukowych.

 

Możesz również polubić...

Brak komentarzy

    Dodaj komentarz