Poniedziałek - Piątek08:00-20:00
AdresKłobucka 6D lokal U3, Warszawa
Telefon+48223071040

Dzisiaj poruszę temat licówek, w formie pytanie-odpowiedź 😊

1️⃣Co to są licówki⁉️➡️są to cieniutkie płatki porcelany lub kompozytu przyklejane na powierzchnię licową (wargową) zęba(coś ala tips)

2️⃣Po co robi się licówki❓➡️To uzupełnienie protetyczne najczęściej robi się by rozjaśnić kolor zębów, wyrównać lub skorygować kształt, poprawić wygląd estetyczny uśmiechu.

3️⃣Czy pod licówki trzeba szlifować zęby⁉️➡️I tak, i nie, zależy od tego jaką metodę wybierzemy.Ogólnie zalecane jest wykonywanie licowek przez laboratorium protetyczne, wtedy musimy zebrać warstwę wierzchnią szkliwa z powierzchni wargowej zęba, pobrać wyciski, na bazie których zostanie stworzona licówka.Istnieją systemy gotowych licówek, przy których nie trzeba szlifować zębów, lecz ich dopasowanie bywa trudne i nie zawsze efekt jest dobry. 

4️⃣Na ilu zębach robi się licówki❓➡️Można na jednym zębie i kilku,schemat postępowania jest taki, że wykonuje się je od kła do kła(3-3) lub od przedtrzonowca do przedtrzonowca (4-4, 5-5), zależy jaki kto ma uśmiech😀

5️⃣Czy przed wykonaniem licówek trzeba wybielać zęby i wymieniać wypełnienia⁉️➡️Znowu i tak,i nie, z racji że licówka jest bardzo cieńka, kolor zęba lub nieszczelnego wypełnienia może przebijać, dlatego należy takie „problemy” wyeliminować przed planowanym leczeniem protetycznym.

6️⃣Z jakiego materiału są zrobione licówki❓➡️Materiałów jest kilka, lecz najpopulaniejszy i dający najlepszy efekt jest licówka wykonana z porcelany. Tańszym rozwiązaniem jest licówka wykonana z kompozytu.

7️⃣Czy każdy może mieć licówki⁉️➡️Przed wykonaniem licówek bardzo ważne jest sprawdzenie tzw. warunków zgryzowych.Jeśli pacjent ma zbyt niski zgryz,przeszkodę zgryzową,wadę ortodontyczną lub po prostu jest bruksistą, takie uzupełnienie protetyczne musi poczekać. Po wyleczeniu problemów zgryzowcyh jak najbardziej można wykonać licówki. 

PS. Wiem że każdy marzy o idealnie białym, równym i pięknym uśmiechu.Pamiętajcie,że jak macie w planach robienie licówek,by poprawić uśmiech,patrzcie by był on zrobiony naturalnie.Niestety wiele osób o tym zapomina i nowy uśmiech wygląda po prostu sztucznie.