Poniedziałek - Piątek08:00-20:00
AdresKłobucka 6D lokal U3, Warszawa
Telefon+48223071040

Pasty wybielające

13 września 2019by Michał Kaczmarek

Dzień dobry, dodaje obiecany post o pastach wybielających.
Codziennie dostaje od Was pytania odnośnie jaką stosować pastę do zębów, czy warto zainwestować w wybielającą pastę?

W najnowszym badaniu odnośnie stosowanych technologiach w pastach do zębów, porównano aż 6 różnych pastach, zostały one losowo przydzielone do 6 grup, zgodnie z technologią wybielania: węgiel aktywny, niebieska kowaryna-blue covarine, nadtlenek wodoru, mikrogranulki, zoptymalizowane materiały ścierne oraz pasta niewybielająca.

Naukowcy doszli do wniosku że efekty po pierwszym użyciu widoczne są po zastosowaniu past z mikrogranulkami jak npOral B 3D White PerfecttionTM oraz z substancją aktywna niebieska kowaryna – blue covarine (Close Up White). Zaobserwowano najlepsze efekty wybielające przy dłuższym stosowaniu past wybielający zawierające blue corvarine, nadtlenek wodoru (Colgate Luminous White Advance) oraz mikrogranulki (Oral B 3D White PerfectionTM).

A co z pastami wybielającymi z węglem aktywnem?
Efekt ich wybielania opiera się na wysokiej zdolności do adsorpcji i zatrzymywania chromoforu w jamie ustnej. Węgiel aktywny jest bardzo porowaty i ma sporą powierzchnie, więc skutecznie oczyszcza powierzchnie zębów. Pomimo że ten środek nie ma wielu badań naukowych, aż 96% dostępnych w handlu past do zębów z węglem aktywnym twierdzi, że skutecznie wybiela zęby.Natrafiłem na badanie które mówią że długotrwałe stosowanie takich past powoduje ścieńczenie szkliwa,zmianę koloru zęba na szary lub czarny. Zniana koloru jest trwała i bardzo trudna w usunięciu.

A którą wy stosujecie